Młodzieżowa Rada Miasta – szkolenie medialne

ARIA DI POTENZA Gosi Baczyńskiej
1 września 2022
Księżna Izabela Czartoryska – Sekrety Damy
27 grudnia 2023
Show all

Młodzieżowa Rada Miasta – szkolenie medialne

Dwa dni trwało szkolenie prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy, które zorganizowała nasza Fundacja, która w szczególny sposób otacza opieką i wsparciem młodzież. Licealiści, którzy wchodzą w skład młodzieżowej rady zostali wprowadzenie w profesjonalny świat mediów i przeszkoleni w materii poruszania się w nim.

Szkoleniowcem był Robert Jałocha, który swoje wieloletnie doświadczenie medialne budował pracując w kilku renomowanych stacjach telewizyjnych  gdzie realizował cykle programów, relacjonował najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata jak wizyty głów państw, papieży, wydarzenia bieżące oraz programy takie jak narodowa wyprawa PHZ na K2.

Pierwszy dzień szkolenia był różnorodnym wykładem i dyskusją nad poszczególnymi zagadnieniami. Był to również świetny czas inspiracji dla młodzieży, która została wyczulona, aby swoją działalność społeczną  czy samorządową opierać na bacznej obserwacji życia, wprowadzaniu swoich naturalnych umiejętności do tworzenia autorskich projektów.

Drugi dzień szkolenia był już stricte warsztatem. Delegowane były przez prowadzącego różne zadania dla grupy i indywidulane z którymi uczestnicy musieli sobie poradzić. Każde zadanie, jak na przykład markowany wywiad zostały nagrane przez  profesjonalnego realizatora obrazu, aby móc w szczegółowy sposób omówić błędy i mocne strony uczestnika szkolenia.

Każdy z uczestników otrzymał po szkoleniu pełny materiał o sobie w kontekście pozyskanych umiejętności i kierunków dalszego doskonalenia w zakresie kontaktów z mediami, autoprezentacji i komunikacji z mieszkańcami jako samorządowcy.

Dla Złotej Gwiazdy organizacja tego szkolenia jest celem nie tylko statutowym, ale dostrzeżeniem bieżącej potrzeby pomocy tym młodym ludziom, którzy w lutym tego roku objęli swoje funkcje w Młodzieżowej Radzie Miasta Częstochowy i będą mogli efektywniej prowadzić swoją działalność na rzecz częstochowskiej młodzieży i miasta od samego początku swojej działalności.

W szkoleniu gościnnie uczestniczyła wieloletnia radna miasta Częstochowy Małgorzata Iżyńska, która służyła również swoim doświadczeniem oraz dwie ogólnopolskie stacje radiowe, które przeprowadzając na żywo wywiady z uczestnikami szkolenie również przyczynili się do zweryfikowania pierwszych umiejętności szkolonych.

To szkolenie pokazało również jak mądrą i wartościową młodzież mamy wokół nas w którą warto inwestować.