Zaproszenie na spotkanie autorskie – Kobieta która nie wyszła z mody !

Księżna Izabela Czartoryska – Sekrety Damy
27 grudnia 2023
Show all

Zaproszenie na spotkanie autorskie – Kobieta która nie wyszła z mody !

„Księżna Izabela Czartoryska – Sekrety Damy” Katarzyny Marii Bodziachowskiej.

19 stycznia 2024r. o 17.00 w Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater zapraszamy na spotkanie autorskie i gratkę dla czytelników interesujących się losami polskich rodów szlacheckich oraz wszystkich których interesują #oryginalnekobiety.

Pisarka utrzymuje żywe kontakty z rodziną Czartoryskich co sprawia, że jej książki są niezwykłe bo ubogacone w fakty z sekretów rodzinnych.

Losy #IzabeliCzartoryskiej to życiorys, który od lat budzi ciekawość. Czartoryska była kobietą silną i niepokorną. Wzbudzała podziw, ale powodowała również niemałe kontrowersje. Książka ukazuje siłę księżnej.

Jej niecodzienne pasje i często zgorszenie gorącymi romansami podtrzymują fascynację osobą księżnej do dziś. Autorka pokazuje kobietę niemalże współczesną , która zmaga się z niewiarygodnymi przeciwnościami losu, której obce były dworskie konwenanse.

Spotkanie z pisarką Katarzyną Marią Bodziachowską będzie otwarte i w miłej bankietowej atmosferze. Będzie można również nabyć książki.

Rozmowę poprowadzi pan Janusz Strojec.

                                               ZAPRASZAMY

Jako Fundacja Złota Gwiazda wspieramy takie historie by kolejne pokolenia mogły się inspirować i edukować historycznie.

     …………                                            

Pani Katarzyna Maria Bodziachowska Łowicka od lat interesuje się historią i szeroko pojętą kulturą. Na swojej drodze artystycznej wnikliwie zgłębia stare źródła historyczne, z pasją odwiedza zamki i pałace, gości w muzeach oraz – co ciekawe – spotyka się z arystokracją.

Obok informacji historycznych o starych rodach magnackich poznaje żywe anegdoty, autorstwa hrabiów i książąt. Jej wiedza podręcznikowa tudzież źródłowa jest okraszona żywą legendą żyjących członków książąt Czartoryskich, spośród których autorka osobiście poznała księżnę Krystynę, księżnę Lucy i księcia Witolda.

Autorka pisze obecnie opowieść o hr. Hannie i Adamie Tyszkiewiczach, których po przyjacielsku podziwia i z którymi blisko współpracuje. U polskich arystokratów docenia doskonałe wykształcenie, erudycję i szlachecki takt.