Księżna Izabela Czartoryska – Sekrety Damy

Młodzieżowa Rada Miasta – szkolenie medialne
18 maja 2023
Zaproszenie na spotkanie autorskie – Kobieta która nie wyszła z mody !
11 stycznia 2024
Show all

Księżna Izabela Czartoryska – Sekrety Damy

Do tegorocznych działań naszej Fundacji śmiało możemy zaliczyć wydanie tej oto wyjątkowej powieści historycznej, poświęconej losom wielkiej polskiej arystokratki – księżnie Izabeli Czartoryskiej, a noszącej podtytuł „Sekrety damy”. Książka jest niezwykła, bo też traktuje o nietuzinkowej kobiecie – silnej, fascynującej, twórczej i pięknej. 

W Polsce rok 2023 zdecydowanie należał do kobiet, tak też i my wsparliśmy wydanie książki o wielkiej Polce – księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Dzięki takim pozycjom jak „Księżna Izabela Czartoryska – Sekrety Damy” autorstwa pani Katarzyny Marii Bodziachowskiej historyczne postaci mogą ponownie żyć wśród nas, a ich problemy, konflikty i życiowe przygody mają szanse stać się dla nas skuteczną i ważną nauką. Tradycja jest naszym priorytetem, toteż powieść ta wpisała się zręcznie w nasze założenia i patronujące nam hasła. 

Losy Izabeli Czartoryskiej to życiorys, który wzbudza ciekawość. Czartoryska była bowiem  kobietą wielce oryginalną i  niepokorną. Wzbudzała podziw,  ale i niemałe kontrowersje. Książka ukazuje siłę księżnej, jej niecodzienne pasje, często – budzące zgorszenie – namiętne romanse, wady i błędy, pomyłki dotyczące dzieci i rodaków, jej radości i smutki. Autorka pokazuje kobietę żywą, jakąś bliską i niemalże nam współczesną, kobietę, która nieustannie zmaga się z niewiarygodnymi przeciwnościami losu, która potrafi zwyciężać, ale i dzielnie znosić klęski.  

Czytelnicy dowiadują się o jej tragediach życiowych oraz poznają oblicza jej dwóch największych miłość – do Polski i ukochanych dzieci. „Księżna…” to również smutny obraz chylącej się ku upadkowi Rzeczypospolitej Obojga Narodów, waśni i przywar Polaków. To opowieść zarówno o bohaterskich i patriotycznych czynach, jak i o małych tudzież zjadliwych polskich zdrajcach.

Jako Fundacja Złota Gwiazda, od zawsze cenimy kultywowanie polskich tradycji i również stawiamy sobie za cel wszelkie możliwości pomocy w tej materii stąd nasze zaangażowanie w tworzenie właśnie takiej historii jak książka  „Księżna Izabela Czartoryska – Sekrety Damy” i jesteśmy otwarci na kolejne wyzwania.

Na przestrzeni wieków i nigdzie indziej jak w rodach szlacheckich czy królewskich tradycja jest tak pieczołowicie kultywowana, wręcz pielęgnowana. Tak też się obecnie dzieje w rodzinie Czartoryskich. Do dziś żyjący ród książęcy pochodzenia wielkolitewskiego jest obecny w biznesie, polityce i socjecie. To wielka wartość, że Polska nadal może się szczycić takimi przodkami.

           Zachęcamy do przeczytania książki.