Tanecznym krokiem do mistrzostwa
16 maja 2022
Festiwal im. Piotra Machalicy
16 lipca 2022

Nie będzie dobrze prosperujących firm, nie będzie prężnie działających fundacji, organizacji czy stowarzyszeń jeśli od samego początku nie zadbamy o wykształcenie prawidłowych nawyków u młodzieży, która kiedy wchodzi w nastoletni czas zaczyna pomału myśleć perspektywicznie.

Każdy nastolatek ma swoje marzenia, które chciałby zrealizować. Często marzy o swojej przyszłości takiej czy innej, ale nie zawsze umie rozpocząć działania które będą go przybliżać do wymarzonego celu. Biorą pod uwagę młodzież licealną czy uczącą się w szkołach zawodowych lub technikach trzeba pamiętać, że to w tym okresie otwierają się przed nimi kolejne drzwi np. na studia lub do rozpoczęcia własnej działalności. Nie każdy uczeń ma okazję odbyć praktyki w danym zakładzie pracy, aby poznać specyfikę „ dorosłego życia” . Zmiana statusu społecznego czyli z ucznia, studenta na pracownika – przedsiębiorcą to krok milowy w życiu.

Program „ Młodzi Przedsiębiorcy” zainicjowany w IX Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Częstochowie wprowadza młodzież w zagadnienia i uczy praktyki  z którą uczniowie zmierzą się poza murami szkoły. Uczniowie „ Norwida” w ramach Spółdzielni Uczniowskiej , która prężnie działa w szkole chociażby w organizacji sklepiku szkolnego, który już nie przypomina mini punktu tylko sklep z prawdziwego zdarzenia.

Nasza Fundacja od 2022 roku wspiera swoimi działaniami i doświadczeniem tą oto działalność uczniowską.  Kształtując postawy przedsiębiorcze zwracamy uwagę i kładziemy nacisk na posiadanie umiejętności w zakresie rachunkowym , orientację rynkową i podstawy marketingu. Zwracamy uwagę aby takie wartości jak odpowiedzialność i poczucie wspólnoty nie były obce młodzieży, której przyszło żyć w dość trudnych czasach jeśli chodzi o komunikację osobistą. To się wiąże z rozwijaniem kompetencji społecznych takich jak uczciwość, pracowitość.  Ten czas ma im dać elementarną wiedze o ekonomii , zarządzaniu czasem i zasobem.

Złota Gwiazda jak najbardziej będzie wspierała inicjatywę „ Młodych Przedsiębiorców” ponieważ mamy świadomość, że nie wspierając inicjatyw młodych nie dajemy im szansy i zniechęcamy do dalszego działania, a naszymi celami statutowymi jest dokładnie inne działanie. Po prostu działanie !